drewniane ozdoby ogrodowe
Drewniane ozdoby ogrodu mają jedną ogromną zaletę – pasują do każdego stylu. Wszystko zależy jedynie od formy, jaką nada im projektant – minimalistycznej, vintage, rustykalnej, czy klasycznej. Co więcej, materiał ten z powodzeniem można łączyć z innymi surowcami, zwłaszcza metalem i kamieniem kreując w ten sposób jeszcze atrakcyjniejsze i bardziej oryginalne detale, które szybko staną się wizytówką naszych przestrzeni przydomowych.

Ozdoby ogrodowe z drewna

Drewno jest materiałem cenionym od zarania ludzkości nie tylko za piękną formę, ale również za szereg innych walorów. Jest ciepłe i przyjemne w dotyku oraz bardzo wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu może być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a przy tym łatwo poddaje się obróbce. Dodatkowo, drewno wspaniale komponuje się z zielenią, jego stonowana kolorystyka nie rywalizuje z barwami kwiatów i pozostałej roślinności, ale harmonizuje z nią podkreślając dodatkowo piękno otaczającej przyrody. Dzięki temu ciężko chyba wyobrazić sobie lepszą formę wypoczynku, niż popołudniowy relaks we własnym ogrodzie, na drewnianej ławeczce czy leżaku.

Ozdoby ogrodowe – meble, mostki, altanki i nie tylko

Drewniane ozdoby ogrodowe przyjmują szereg różnych form. Poza najprostszymi detalami, takimi jak wspomniane powyżej ławki czy leżaki, mamy też altany, malownicze mosty przerzucone nad stawami czy ścieżkami, a także różnego rodzaju rzeźby. Ponadto, bardzo ciekawą opcją są wykonane z drewna ścieżki, które, warto to podkreślić, pasują nie tylko do wiejskich terenów zielonych, ale również nowoczesnych. Trzeba tu jednak wiedzieć, że w każdym z tych przypadków, ale zwłaszcza w tym drugim, należy pamiętać o umiarze. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, a większość osób raczej nie posiada kilkuhektarowych posiadłości, najlepiej postawić na dwa-trzy ciekawe detale. Większa ich ilość sprawi, że aranżacja ogrodu będzie sprawiać wrażenie przeładowanej i przytłaczającej, co nie tylko będzie się źle prezentować, ale również nie będzie sprzyjało wypoczynkowi. Wreszcie, bez względu na to, na jakie ozdoby się zdecydujemy, pamiętajmy o jednym. Każde drewno wymaga konserwacji, w przeciwnym bowiem razie szybko zniszczeje i straci na atrakcyjności. Dobrym rozwiązaniem jest tu olejowanie, metoda bliska naturze, która nie tylko zabezpieczy drewno, ale również w subtelny sposób podkreśli jego piękno. Inna opcja to lakiery i lakierobejce, które co prawda dają mniej naturalny efekt, ale za to lepiej chronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Po więcej informacji warto udać się do poradnika przygotowanego przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-ozdoby-w-twoim-ogrodzie-najlepsze-inspiracje

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts