Podłoga we wnętrzach komercyjnych pełni dwojaką funkcję – zarówno ma zapewniać odpowiednią trwałość i odporność na intensywne użytkowanie, jak i również ma przyciągać wzrok i komponować się z aranżacją wnętrza. Do wyboru jest wiele materiałów na podłogi, ale warto zwrócić szczególną uwagę na płytki i panele winylowe, które można kupić obecnie w setkach różnorodnych wzorów.

Dlaczego warto wybrać płytki winylowe ?

Płytki i panele winylowe to nowoczesna alternatywa dla winylowych wykładzin dywanowych i wykładzin PCV, które w sprzedaży spotkać można już od lat. Płytki i panele to stosunkowa nowość, ale już teraz można zobaczyć je w wielu wnętrzach komercyjnych, na przykład stosowane są w sklepach takich jak delikatesy, księgarnie, butiki odzieżowe, sklepy z winami, ponadto sprowadzają się w kawiarniach, restauracjach, punktach usługowych, hotelach czy biurach.

Winyl jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, elastycznym i łatwym do utrzymania w czystości, dlatego jego regularne mycie nie będzie problemem. Podłogi tego rodzaju są również wodoodporne, dlatego kapitalnie nadają się do wnętrz, w których pojawia się wilgoć. To jeszcze nie wszystko, ponieważ mogą być stosowane pod ogrzewanie podłogowe, dobrze tłumią kroki i są ciepłe w dotyku.

Jaki wzór płytki winylowej wybrać ?

W sprzedaży można znaleźć je w różnych wariantach wzorniczych – najpopularniejsze to wzory drewnopodobne. Dzięki płytkom i panelom winylowym można wobec tego uzyskać interesujący efekt na podłodze, bez konieczności stosowania prawdziwego drewna. Przykładowo, drewnopochodne płytki Expona dostępne są w kilkudziesięciu różnych wariantach gatunków i wybarwień drewna, zarówno rodzimych, jak i tych egzotycznych.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ podłogi winylowe mogą również przypominać kamień naturalny – łupek, marmur czy granit, mogą też być podobne do betonu, mogą imitować płytki ceramiczne, a także korek czy blachę ryflowaną, dlatego możliwości są naprawdę nieograniczone. W sieci można już teraz zapoznać się z różnymi wzorami płytek i paneli winylowych oraz z przykładowymi realizacjami.

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts