Czas na relaks, czyli łazienka w stylu SPA

Często wpadamy w wir zapracowania i zapominamy jak ważny jest odpoczynek. Gdy myślimy o SPA, wyobrażamy sobie odległe plany i wyjazdy. Zazwyczaj nie zdarza nam się łączyć takiego typu odpoczynku z codziennością. Jesteśmy w błędzie, ponieważ taki komfort może zapewnić nam, nasza własna łazienka. Właśnie tak urządzony pokój łazienkowy pozwoli nam zapomnieć o wszystkich problemach i zanurzyć się w strefie relaksu.
Aranżacja łazienki w stylu SPA

Wykończenie wnętrza

Ściany wraz z podłoga powinny tworzyć wspólną całość, zachowując harmonię. Jeśli chcemy uzyskać efekt „wow” strzałem w dziesiątkę, będzie mech lub kamienie na ścianie. Pamiętajmy, że jest to jedynie dodatek i nie należy z nim przesadzać. Gdy wprowadzimy go dużo – łazienka będzie ponura i przytłaczająca. Kolorystyka, która będzie idealnym połączeniem do naszego pomieszczenia SPA jest biel i czerń. Biel kojarzona jest z czystością i studzi emocje, zaś czerń wspomaga naszą koncentrację i działa wyciszająco. Warto więc pokusić się o ten kontrast kolorystyczny.

Wanna czy prysznic?

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli masz warunki i miejsce, aby ulokować wannę – nie zastanawiaj się. Bezkonkurencyjnie wygrywa w tym zestawieniu oczywiście wcześniej wspomniana wanna. Pozwala ona na ułożenie się w pozycji leżącej, czyli najbardziej relaksacyjnej dla człowieka. Jednak jeśli, nie masz miejsca, prysznic również da radę. Dodatkowe niezwykłe funkcje, jak np. hydromasaż, zadziała równie odprężająco.

Umywalka

Ostatnimi czasy bardzo popularne są umywalki kamienne. Zapewniają one luksusowy i prestiżowy wygląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nadamy również naszemu łazienkowemu SPA klimat będący bliżej natury. Jedyną wadą jest częsta pielęgnacja, w postaci bezwzględnego impregnowania. Idealnym dopełnieniem będzie bateria łazienkowa – wodospad.
Łazienka SPA – zadbaj o klimat

Światło

Oświetlenie jest bardzo ważne. Naturalne światło naładowuje nas energią, zaś zbyt mocne i sztuczne może nas drażnić i męczyć. Dlatego gdy myślimy w kategorii „czas na relaks” warto wpierw zadbać o jak najlepszą instalację świetlną. Żółte światło ma niesamowite właściwości, działa na nas uspokajająco i odprężająco, w zależności od organizmu i intensywność oświetlenia. Regulowane oświetlenie, w kolorze żółtym rozwiąże ten problem. Dostosujemy wtedy intensywność do naszych upodobań.

Akcesoria

 • Świeczka zapachowa, może przenieść nasze myśli do najbardziej odległych zakątków świata. Spowoduje, że oderwiemy się chociaż na chwile od szarej rzeczywistości.
 • Sole i kule do kąpieli, niesamowita zmiana koloru wody – to nie wszystko. Wiele z tych produktów ma właściwości lecznicze i oprócz odświeżenia skóry, może ją również odżywić.
 • Muzyka to idealny środek uspokajający, która spokojnie może rywalizować z lekami. Dobrze wpływa na ciśnienie tętnicze krwi i tempo pracy serca.
 • Egzotyczne rośliny, soczysta zieleń i egzotyka wprowadzą dobry nastrój oraz będą niesamowitą ozdobą do naszego wnętrza.
 • Miękkie ręczniki, warto zaopatrzyć się w materiały, które nie będą działały drażniąco na naszą skórę. Po odprężeniu w ciepłej i pachnącej wodzie, nierozłącznym elementem będzie miękki, bawełniany ręczniczek.
 • Po więcej informacji warto udać się tutaj:https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-lazienke-w-stylu-spa-porady-i-inspiracje

  Jakub Jabłoński

  Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

  More Posts

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *