Panele podłogowe – jak dokonać ich wyboru?

To, jak wygląda nasza podłoga, będzie mieć w dużym stopniu wpływ na charakter całego mieszkania. Powinna być ona dopasowana pod względem kolorystycznym do drzwi, mebli czy ścian. Stosunkowo często, wybierane są panele podłogowe, niemniej jednak ich rodzajów na rynku jest na tyle sporo, iż podjęcie odpowiedniej decyzji, może nie być takie proste. Zanim wybierzemy, którąś spośród dostępnych na rynku opcji, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem, dzięki któremu dokonanie decyzji, na pewno będzie łatwiejsze.

Panele do ogrzewania podłogowego

Z roku na rok, staje się to coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Nie zawsze jednakże tak było. Dawniej uważano, iż do ogrzewania podłogowego nadają się tylko płytki. Obecnie, bardzo często stosuje się podłogowe panele, które spełniają również funkcję dekoracyjną w sypialni czy też w salonie. Do wyboru mamy sporo różnorodnych kolorów oraz wzorów. Wady? Panele podłogowe trochę gorzej poradzą sobie z kwestią oddawania ciepła do otoczenia, aniżeli płytki. Ceny paneli do ogrzewania podłogowego, są za to dosyć kuszące. Możemy je nabyć już w kocie kilkudziesięciu złotych.

Panele do ogrzewania podłogowego – które będą najlepsze?

Doskonałym wyborem, będą wysokiej jakości panele podłogowe. Zanim jednakże staną częścią dekoracji podłogi, trzeba właściwie zamontować grzewczą instalację. Najlepsze rozwiązanie, to tak zwane wodne ogrzewanie podłogowe. W ofercie sklepów, znajdziemy sporo laminowanych podłogowych paneli, które potrafią spełnić właściwe wymagania. Posiadają stosowne oznaczenia na opakowaniach.

Panele podłogowe do jadalni oraz kuchni

Ostatnimi czasy niezwykle popularne, stało się zakładanie podłogowych paneli w kuchni. Niemniej jednak, sporo osób wątpi w taką opcję, obawiając się o uszkodzenia i wilgoć, o które jest dużo łatwiej w tego typu pomieszczeniu. Zatem, czy podłogowe panele w kuchni, będą odpowiednim wyborem? Z jednej strony, rację będą mieć sceptycy, którzy boją się, iż panele są podatniejsze. A uszkodzenia, aniżeli płytki. Kuchnia to pomieszczenie, a którym panuje wilgoć i zdecydowanie, zachowanie w niej czystości, będzie trudniejsze. Firmy zajmujące się produkcją paneli, wychodzą nam jednakże na przeciw, oferując rozwiązanie o wyższej wilgotności. Dzięki temu, możemy zamontować je również w kuchni. Ponadto, dokonując wyboru dobrej jakości paneli, zyskujemy pewność, iż będą one bardziej wytrzymałe i odporne na ewentualne uszkodzenia, aniżeli modele standardowe.

Dzięki temu, iż w sklepach dostępne są panele podłogowe z przeznaczeniem do kuchni, możemy mieć pewność, iż posłużą nam dłuższy czas, w przeciwieństwie do podłogi nie posiadającej tego typu specyfikacji. Musimy mieć jednakże na uwadze, iż konieczne jest również sprawdzenie klasy ścieralności paneli. Druga ważna kwestia, to klasa użyteczności, która winna wynosić minimum 23. Tak samo istotne jest, żeby panele na podłogę kuchenną, miały rdzeń przygotowany z płyty o oznaczeniu HDF, która wykazuje większą odporność na wilgoć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *