Urządzanie wnętrz to rzecz, którą lubią chyba wszyscy właściciele domów i mieszkań. Problem polega na tym, że zazwyczaj największą uwagę skupiamy na walorach estetycznych danych rozwiązań, natomiast kwestie praktyczne odstawiamy na dalszy plan. Ludzie uwielbiają podążać za modą i nowymi trendami. W związku z czym często decydujemy się na połyskujące powierzchnie podłóg, fronty od mebli i lustra na ścianach.

Ma to swój urok, szczególnie przy sztucznym świetle, pod warunkiem że udaje nam się utrzymać te elementy w czystości. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zajęcie, a wszelkie połyskliwe powierzchnie potrafią zbierać kurz, odciski palców i inne zabrudzenia w zastraszającym tempie. Podobnie jest w przypadku ciemnych powierzchni, szczególnie podłóg. Tego typu panele i płytki również wyglądają niezwykle efektownie i nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, jednak sposób w jakim uwydatniają kurz sprawia, że coraz częściej i chętniej decydujemy się na różnego rodzaju dywany, czy wykładziny. To drugie rozwiązanie kojarzone jest głównie z hotelami, jednak warto zastanowić się dlaczego jest tam stosowane.

Wykładziny są bowiem łatwe w utrzymaniu czystości, a przy okazji potrafią wyglądać bardzo efektownie (wejdź do galerii na stronie Coniveo i zobacz sam). Bogactwo wzorów, utrzymywanie ciepła i łatwość sprzątanie zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Niestety ich montaż bywa dość skomplikowany, więc jeśli chcemy, aby służyła nam ona przez długi czas, warto poświęcić na to dodatkowe fundusze i zatrudnić ekipę, która zajmie się tym w profesjonalny sposób. Kolejna kwestia to ściany. W tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystanie farb.

Stereotypowo kojarzą się one z powierzchniami wykańczanymi tanim kosztem, łatwo brudzącymi i po prostu nudnymi. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a nowoczesne farby to nie tylko ogromna paleta barw, wśród których każdy znajdzie kolor idealny dla siebie, ale też duża trwałość.

Są one odporne na zarysowanie, na wodę, tłuszcz i ingerencję większości czynników, na które może być narażona ściana podczas codziennej eksploatacji mieszkania.

Karol Olszewski

Z zawodu technik montażowy okien, Edward zajmuje się po godzinach dekratorstwem wnętrz. Jego hobby przerodziło się w 2006 roku w zawód, który obecnie daje mu dużo satysfakcji i wymierne zarobki.

More Posts