Zlewozmywak – niezbędny element każdej kuchni

Zlewozmywak niezbędny element w każdej kuchniChociaż wielu z nas posiada zmywarkę, nadal nie wyobrażamy sobie mieszkania bez zlewozmywaka. Stanowi on niezbędne wyposażenie każdej kuchni – często musimy namaczać lub opłukiwać brudne naczynia, są też przedmioty, które lepiej jest umyć ręcznie.

Czego nie myć w zmywarce

Nie wszystkie naczynia nadają się do zmywania w zmywarce. Czasem też wolimy nie ryzykować i umyć ręcznie ulubioną kruchą porcelanę lub kryształowe kieliszki. Warto wiedzieć, że w zmywarce nie należy myć produktów wykonanych z drewna, z delikatnego szkła lub srebra. Istotne jest również, by naczynia mocno zatłuszczone i zabrudzone wstępnie opłukać przed włożeniem do zmywarki. Pozwoli nam to uniknąć zapchania odpływu. Jeśli zależy nam, by efektywnie wykorzystać przestrzeń zmywarki i umyć w niej jak najwięcej naczyń, lepiej ręcznie pozmywać duże garnki i brytfanny.
jaki zlew wybrać

Jaki zlew wybrać

Warto zdecydować się na model z głęboką komorą, w której umyjemy lub odmoczymy większe garnki. Zlewy 1,5 komorowe polecane są osobom, które lubią gotować. Komora pomocnicza przyda się, kiedy zechcemy rozmrozić mięso lub umyć warzywa i owoce. Modele 2 komorowe sprawdzą się w domach rodzin, które często gotują i lubią razem przygotowywać posiłki. Nie tylko model zlewu jest istotny, ważne by zamontować go w odpowiednim miejscu. Często zaleca się, by znajdował się w centralnej części blatu roboczego, np. pomiędzy lodówką, a kuchenką, jednak nie zbyt blisko niej. Zlew powinien być ok. 5 cm mniejszy niż rozmiar szafki, na której będzie montowany. Możemy zdecydować się na model nakładany na szafę, jest to opcja stosowana w małych blokowych kuchniach. Popularnym rozwiązaniem jest zlew wpuszczany lub podwieszany, w przypadku którego nasz blat musi być wykonany z materiału granitowego.

DEANTE

Interesujące rozwiązania wzornicze w kategorii Zlewozmywaki, znajdziemy w ofercie firmy Deante. Marka współpracuje z młodymi projektantami oraz z cenionymi designerami, którzy tworzą projekty na wyłączność Deante. O wyjątkowym charakterze produktów świadczą liczne nagrody wzornicze, które otrzymują. Przykładowo zlewozmywak Modern został wyróżniony w konkursie Złote Wille w roku 2014, a zlew Rapsodia otrzymał nagrodę Top Design Award w roku 2013.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *