Jaki kolor ogrodzenia do czerwonego dachu?

Ogrodzenie to swego rodzaju wizytówka domu, którą od razu zauważają przechodzący i wchodzący. Dobrze dobrane ogrodzenie dopełni wygląd całej kompozycji, z drugiej strony ogrodzenie niedopasowane do reszty elementów może zepsuć efekt wizualny. Warto wziąć to pod uwagę podczas gospodarowania otoczeniem.

Główną zasadą jest dobieranie koloru ogrodzenia do dachu. Projektanci twierdzą, że miejsce na kontrasty jest gdzie indziej, a ogrodzenie i dachówki powinny być jednak jak najbardziej zbliżone. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Stąd też ogrom pytań o najlepszy kolor ogrodzenia do czerwonego dachu. Ciężko sobie wyobrazić, by ten intensywny kolor zagościł na całej powierzchni płotu wokół posesji i nie przytłoczył swoją barwą. Jak więc wybrnąć z tego połączenia? Jaki kolor ogrodzenia pasuje do czerwonego dachu? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Czerwony dach i ogrodzenie w ciepłych odcieniach

Architekci doradzają – jeśli nie możesz dobrać dokładnie koloru dachu i ogrodzenia, pozostań chociaż w tej samej tonacji kolorystycznej. Postaw więc na ciepłe barwy. Czekoladowe brązy, odcienie czerwonego mahoniu, wiśni skomponują się doskonale. Odważnie, ale stylowo będzie wyglądała także ceglasta czerwień, która dobrze sprawdzi się jako kolor kamiennych słupków w połączeniu z ciemniejszym ogrodzeniem stalowym.

Jeśli cała bryła budynku utrzymana jest w ciepłych tonacjach, możesz nawiązać także do delikatniejszego koloru elewacji. Do gry wchodzą tu także odcienie piaskowe, beżowe i melanżowe – mogą być na przykład odcień ciemniejsze niż beż tynku, a staną się kolorem przejściowym między kolorem dachówki i ścian. Dodaj do nich ciemnobrązowe pręty, a Twoje ogrodzenie łagodnie wkomponuje się w ogólny wygląd posesji. Jeśli wybierasz ogrodzenie betonowe, pozostań w łagodnych beżach, które rewelacyjnie wyglądają z czerwienią.

Ciemne ogrodzenie do czerwonego dachu

Zastanów się także nad ciemniejszymi kolorami ogrodzenia. Te z kolei sprawdzą się, gdy całość jest utrzymana w chłodniejszym, nowoczesnym stylu. Śnieżnobiała elewacja, czerwony dach i grafitowe ogrodzenie będzie wyglądać spójnie i stylowo. Oprócz ciemnych szarości w tego typu aranżacjach sprawdzą się granat i czerń. Uważaj jednak, by ciemne ogrodzenie nie było zbyt przytłaczające – mur bez prześwitów w kolorze czarnym lub antracytowym będzie wyglądał groźnie i nieprzyjaźnie.

Ważne jest, by ogrodzenie nie odstawało od wyglądu balustrad. Jeśli balkon ogradzają metalowe, zdobione pręty, podobne kute ogrodzenie powinno biec dookoła posesji. I odwrotnie – jeśli marzy Ci się nowoczesny płot w formie prostych, aluminiowych płyt, ten sam motyw musi znaleźć się na balkonie.

Czerwony dach i czerwone ogrodzenie

A może jednak uda się dodać do ogrodzenia trochę czerwieni? To może być ciekawy dodatek do aranżacji, szczególnie w stylu nowoczesnym. O ile całe ogrodzenie z siatki lub z paneli w kolorze czerwonym wygląda alarmująco i kojarzy się ze strażą pożarną, o tyle mniejsza ilość czerwieni jest oryginalnym akcentem. Rewelacyjnym pomysłem jest nowoczesne ogrodzenie w formie prostych belek lub aluminiowych sztachet do połowy grafitowe, a na górze czerwone. Czerwień lepiej się prezentuje w formie szerokich pasów niż na cienkich prętach. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/10-unikalnych-aranzacji-z-falowanym-sufitem-podwieszanym

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *