Jak zastosować kolor łososiowy we wnętrzach

Kolor łososiowy

Kolor łososiowy to kolor nadal nabierający popularności. Jest to mieszanka koloru pomarańczowego i koloru różowego i możemy go znaleźć w przeróżnych intensywnościach i odcieniach od jasnych po ciemniejsze mieszanki i można go porównać do koloru brzoskwiniowego. Kolor ten zyskuje na popularności w współczesnych wnętrzach za względu na swój estetyczny charakter, a także fakt, że oddziałuje on na nas uspokajająco i wprowadza spokojny nastrój.

Kolor łososiowy w salonie

Kolor łososiowy ze względu na to jak relaksująco wpływa na otoczenie idealnie sprawdzi się w sypialni, której głównym zadaniem jest właśnie umożliwić nam odpoczynek i relaks. Dla osób, które nie przepadają za tworzeniem aranżacji opartych na jednym kolorze, a jednocześnie chcących zniwelować trochę jego intensywność można połączyć go z kolorami

– bieli,

– granatu,

– zieleni,

– błękitu,

– szarości

Chcąc stworzyć pomieszczenie jednak bardziej w spokojnych tonach, świetnym rozwiązaniem będzie użycie koloru białego jako koloru ścian, a łososiowy wprowadzić w postaci innych elementów, przykładowo obić mebli. Biel doda tu elegancji i spokoju, przy czym kolor łososiowy nada pomieszczeniu życia. Mieszankę tych dwóch kolorów można złożyć w całość pomalowaniem ścian na biało, łącząc je z jasną, drewnianą podłogą. Świetnie prezentować się będzie łososiowa kanapa w połączeniu z fotelami w tym samym kolorze, co znowu można przełamać umieszczając na nich białe poduszki ozdobne. Zdecydowanie pomieszczeniu doda spójności odrobina dodatków, takich jak łososiowy dywan, czy obrazy na ścianie w tym właśnie kolorze.

Kolor łososiowy w pokoju dla dziecka

Kolor łososiowy jest kolorem niezwykle intensywnym, a przy tym radosnym. Dodaje pomieszczeniu energii, a przy tym wprowadza w pozytywny nastrój. Dlatego właśnie jest to idealny kolor, który sprawdzi się w pokoju dla dziecka. W takim przypadku zdecydowanie nie trzeba się ograniczać z jego użyciem, nie trzeba też niwelować jego intensywności. Pokoje dla dziecka świetnie wyglądają, gdy są kierowane użyciem jednego koloru czy to różowego, niebieskiego, czy właśnie łososiowego. W takim przypadku świetnie sprawdzi się łososiowa farba jako kolor ścian. Przy wyborze podłogi, warto pamiętać, że ten kolor lepiej wygląda z jasnym drewnem niż ciemnym, na przykład mahoniowym. Świetnie wyglądać też będą białe panele. Do takiego pokoju wpasuje się łososiowe łóżko lub białe łóżko opatrzone łososiową pościelą. Komody i szafki mogą być także albo białe, albo łososiowe, można nawet użyć takich i takich, co doda pomieszczeniu odrobiny szaleństwa. Taki pokój wykończyć można puchatym dywanem w kolorze łososiowym, a także pluszakami w tym samym odcieniu, poukładanymi w zakątkach pokoju. Takie pomieszczenie może być rajem dla małej księżniczki, a jednocześnie będzie w pewien sposób bardziej kreatywne od pokojów aranżowanych pod kolor różowy dlatego, że łososiowy nadal zyskuje na popularności. Tym samym taka aranżacja wpasuje się idealnie do charakterów wiecznie energicznych dzieci.

 

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolor-lososiowy-we-wnetrzach-gdzie-wykorzystac-i-z-czym-laczyc

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *