narożniki z płyt karton gips
Montaż narożników do płyt kartonowo – gipsowych to rozwiązanie zalecane przez fachowców. Ludzie na co dzień zajmujący się wykańczaniem wnętrz podkreślają, że warto stosować różnego rodzaju wzmocnienia. Szczególnie tam, gdzie dosyć delikatne ściany kartonowo – gipsowe mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba wiele czasu, by zamontować narożnik z karton gipsu. Taka decyzja procentuje natomiast latami spokoju o ściany oraz świetnym efektem wizualnym we wnętrzu.
 

Narożniki do płyt karton-gips – od czego zacząć?

Kiedy płyty kartonowo – gipsowe są już zamontowane, można przejść do wzmocnienia ich specjalnymi narożnikami z aluminium. Będą do tego potrzebne nożyce do blachy, gips szpachlowy oraz oczywiście same narożniki do płyt karton-gips. Pracę rozpoczyna się od zaaplikowania masy szpachlowej. Do nabycia są gotowe wyroby, jak również produkty przeznaczone do samodzielnego przygotowania. Tuż po pokryciu nimi powierzchni wtapia się narożnik w świeżą warstwę szpachli. Trochę produktu wydostanie się na powierzchnię, ale to dobrze. Dzięki temu zyskuje się pewność idealnego dopasowania wzmocnienia do łączenia płyt. Nadmiar masy szpachlowej należy wyrównać, a tak stworzoną powierzchnię sprawdzić poziomicą. Bez znaczenia czy chodzi o róg ściany, wnękę czy zwykłą półkę na książki z płyt kartonowo – gipsowych. Zachowanie kąta prostego, pionu i poziomu, jest ważne dla satysfakcji użytkownika. Ma też znaczenie w tworzeniu estetycznego wnętrza.
 

Czy opłaca się inwestować w narożniki z karton gipsu?

Zastosowanie narożników jest wskazane, tym bardziej że ich montaż przebiega sprawnie i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Raz założone narożniki z karton gipsu, będą przez wiele lat chronić płyty g-k. Te ostatnie są materiałem, który ma wiele zalet, ale jedną z nich nie jest niestety odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wraz z popularyzacją płyt kartonowo – gipsowych w budownictwie, pojawiają się coraz bardziej innowacyjne pomysły na ich wykorzystanie. Realizując taki koncept, warto zadbać nie tylko o chwilowy efekt. Należy wzmocnić konstrukcję narożnikami po to, by potem przez naprawdę długi czas nie musieć odświeżać ściany. Remonty bywają uciążliwe i niewiele osób za nimi tęskni. Decydując się na odnowienie pomieszczenia, do kolejnych etapów pracy opłaca się podejść odpowiedzialnie. Szczegóły, takie jak narożniki z karton gipsu, wpływają na ostateczny efekt wysiłków oraz trwałość powierzchni. Rozsądni remontujący posiłkują się tego rodzaju udogodnieniami i nie szczędzą czasu na ich zastosowanie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/zabezpieczanie-i-wzmacnianie-naroznikow-z-plyt-gipsowych-porady-eksperta

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts