Wybór koloru elewacji – co trzeba wiedzieć

czarna elewacja
Wybór koloru elewacji bardzo często stanowi problem. Często zastanawiamy się nad tym, czy warto podążać za modą, czy też za klasyką, która tak szybko się nie nudzi. Niektóre osoby wybierają ostre, niespotykane kolory, takie jak niebieski, czy też różowy, natomiast inni preferują stonowane kolory, takie jak beże, szarości i biele. Jaki kolor elewacji wybrać?

Najpopularniejsze kolory elewacji

Warto zawsze kierować się zasadą doboru koloru elewacji do koloru dachu. Dzięki temu sprawimy, że budynek będzie wyglądał spójnie i efektownie. Kolory elewacji w dużej mierze decydują o całkowitym wyglądzie domu. Dostępność ciekawych kolorów farb oraz tynków pozwala na realizację nawet najbardziej szalonych pomysłów. Kolor elewacji domu nie może być przypadkowy i nie może być jedynie wynikową braku pomysłu. Aby cały budynek wyglądał dobrze, warto kierować się kilkoma prostymi trikami pozwalającymi na uniknięcie wpadki. Ważny jest styl i charakter domu. Domu o strukturze dworku powinny być malowane farbami jasnymi, najlepiej ciepłymi odcieniami. Domy nowoczesne o prostej bryle nie mają takich ograniczeń, gdyż praktycznie każdy kolor będzie prezentował się na takim budynku dobrze. Ważne jest również otoczenie budynku. Należy pamiętać, że zupełnie inaczej wygląda elewacja na domu w otoczeniu zieleni, a inaczej na budynku, który otacza  otwarta przestrzeń.

Kolor elewacji a kolor dachu

Podczas wyboru farby elewacyjnej nie należy zapominać o kolorze dachu. Jeżeli połacie dachu są skośne, wówczas ich niebotycznie duża powierzchnia ma bardzo duży wpływ na wygląd domu. To elewacja powinna być dopasowana do koloru dachu. Podczas budowy domu warto mieć to na uwadze, aby w przyszłości dopasowanie koloru ścian zewnętrznych domu było proste. Kolor elewacji powinien być zharmonizowany również z kolorem okien, drzwi oraz rynien. Nie należy zapominać też o elementach dekoracyjnych domu jak okiennice, balustrady oraz ogród. Całość powinna być spójna. Jeżeli detali jest wiele, idealnie pasować będą jasne kolory ścian. 

Jaki kolor elewacji do czarnego dachu?

Wybór farb na rynku jest wręcz ogromny. Dostępne kolory na paletach wprost wprawiają w osłupienie, dlatego nic dziwnego, że podczas wyboru idealnej elewacji następują problemy. Jeżeli chodzi o kolory elewacji, aranżacje są niezwykle pomysłowe. Świetnie komponują się jasne ściany z ciemnymi dachami, dlatego domy, które obecnie są budowane, zazwyczaj mają grafitowe lub czarne dachy oraz białe ściany. Budynek komponuje się wtedy niezwykle nowocześnie oraz pomysłowo.
Więcej przydatnych informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/najlepsze-kolory-elewacji-pasujace-do-czarnego-dachu

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *