Ogrodzenie jest idealnym dopełnieniem elewacji domu oraz jego otoczenia. Ochrania i zasłania działkę, ale również jest niebanalnym elementem aranżacyjnym. Powinno być dobrze przemyślane i pasować do całej posiadłości. Na ogólny wizerunek budynku wpływa pokrycie dachu. Sprawdzonym rozwiązaniem jest klasyczna, czerwona dachówka, dodająca uroku każdej posiadłości. Zastanawiasz się, jaki kolor ogrodzenia będzie pasował do elewacji z czerwonym dachem? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów, które możesz wykorzystać do zaprojektowania ogrodzenia, aby komponowało się z różnymi odcieniami czerwieni.

Jakie kolory i materiały pasują do czerwieni?

Na początek przedstawimy barwy i materiały, które ładnie komponują się z czerwoną dachówką. Można je łączyć oraz wykorzystać nie tylko do budowy ogrodzenia, ale również elementów elewacji. Do czerwonej dachówki najbardziej pasują odcienie bieli, beżu, brązu i szarości, niezależnie od tego czy będą to chłodne, czy ciepłe tony. Materiały najczęściej wykorzystywane do zabudowy działki to:

  • Kamień
  • Drewno
  • Cegła
  • Metal
  • Panele ogrodzeniowe

Te materiały są trwałe, skutecznie chronią przed nieproszonymi gośćmi, a także pięknie wyglądają na tle różnego rodzaju krajobrazów.

Czerwona dachówka + ciemne ogrodzenie

Ciemne, metalowe ogrodzenia są bardzo często wybierane przez właścicieli domów z czerwonych dachem. Charakteryzują się ogromnym wyborem kształtów i stosunkowo niską ceną. W sklepach znajdziemy ogromny wybór przęsłowych ogrodzeń w odcieniach szarości. Jest wiele rodzajów spiczastych wykończeń, fal, a nawet kwiatowych wzorów. Miłośnicy prostoty mogą wybrać ażurowe, metalowe ogrodzenia, które zwrócą uwagę na posiadłość. Najczęściej mają one kolor grafitowy i idealnie komponują się z białą elewacją i czerwoną dachówką.

Czerwona dachówka + jasne ogrodzenie

Moda na szarości i biel dominuje w architekturze od kilku lat. W tych kolorach najlepiej odnajdują się minimalistyczne i nowoczesne aranżacje. Proste, szare lub beżowe ogrodzenia świetnie podkreślą elewacje z drewnianymi lub ceglanymi wstawkami i czerwoną dachówką. Najlepiej wybrać panele ogrodzeniowe w odcieniu jasnej szarości. Można łączyć je z kamiennymi wstawkami w beżowych tonacjach lub białym murem. W dużych, piętrowych zabudowach posiadających czerwoną dachówkę i jasne ściany można postawić na jasny mur z białymi, drewnianymi przęsłami. Takie połączenie nada posiadłości wiejskiego stylu.

Podwójna czerwień? Czemu nie!

Do czerwonej dachówki perfekcyjnie pasują klinkierowe słupki w połączeniu z podmurówką i drewnianymi przęsłami. Bardzo dobrze wyglądają na tle klasycznych posiadłości. Takie ogrodzenie jest bardzo uniwersalne i wykorzystywane w wielu stylach aranżacyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie mocnych odcieni drewna z kamieniem. Ogrodzenie wykonane z tych naturalnych materiałów świetnie wkomponuje się w wiejski styl i będzie wskazywało, że cała posiadłość jest swojska i przytulna. Więcej informacji znajdziecie pod adresem:https://www.rafil.pl/jak-dobrac-kolor-ogrodzenia-do-czerwonego-dachu-domu/

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts