Kolory ścian do naszego mieszkania na lata

Koszmarem każdego człowieka jest pomalowanie swojego mieszkania na kolory ścian, które sprawią, że będzie się męczył we własnych czterech ścianach. Dlatego tak ważne jest zdobycie odpowiedniego dobory kolorów ścian, który pozwoli na zaspokojenie naszych potrzeb.

Obecnie na rynku materiałów budowlanych istnieje wiele gatunków farb, jednak w rzeczywistości wykorzystuje się zaledwie dwie z nich do swoich potrzeb: farby akrylowe oraz farby lateksowe. Każda z nich występuje w wielu pięknych kolorach, lecz zarazem posiada odmienne parametry wpływające na kolory ścian po pomalowaniu.

Kolory ścian po farbie akrylowej

To obecnie jedna z najpopularniejszych farb do wnętrz mieszkań. Jest relatywnie tania oraz posiada bogatą paletę kolorów. Poza tym po wyschnięciu tworzy skorupę z żywic poliakrylowych, która sprawia, że kolory ścian zdają się błyszczeć pod wpływem padającego na nie światła.

Oznacza to, że jeśli posiadasz ciemne pokoje, z których chciałbyś wyciągnąć maksimum światła, farby akrylowe będą jak znalazł do tego. Niestety ich wadą jest również to, że nie można ich zmywać na mokrą ściereczkę, a co za tym idzie – będziesz zmuszony do częstszego odświeżania kolorów ścian.

Kolory ścian po farbie lateksowej

Tan rodzaj farby do ścian wbrew swojej nazwie jest w rzeczywistości farbą akrylową, lecz z domieszka kauczuku, który zmienia właściwości kolorów ścian po pomalowaniu. Ponieważ kauczuk jest zawiesiną w żywicach akrylowych, kolory ścian pomalowane nim zdają się być matowe. Dzięki temu można uzyskać piękny efekt miękkości ścian, który nada mieszkaniu wyrazu przyjemnej miękkości.

Dobieranie kolorów ścian na oko

Jeśli decydujesz się samemu dobrać kolory ścian do swojego pomieszczenia, warto, abyś wiedział, jak uniknąć najczęściej spotykanego błędu wśród niedoświadczonych dekoratorów wnętrz.

Dobierając kolory ścian na oko z palety kolorów, zawsze wybieraj ten o dwa tony jaśniejszy. Dzięki temu uzyskasz kolor dokładnie taki, jaki chciałeś. Wybranie koloru ściany dokładnie z palety sprawi, że będzie on po pomalowaniu częstokrotnie znacznie ciemniejszy, a przez to nieprzyjemny w odbiorze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *