Planowanie remontu i dobór podłogi

Decydując się na remont domu, bądź wykańczając nowe mieszkanie warto zaplanować cały remont wcześniej, przed udaniem się do sklepów i hurtowni. W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieograniczone możliwości wykańczania mieszkań i możemy pozwalać sobie prawie na wszystko, co jest w stanie stworzyć nasza wyobraźnia. Jedynym problemem staje się grubość portfela, dlatego wcześniejsze dokładne planowanie pomoże nam uniknąć kompromisów na późniejszym etapie remontu.

Na początku warto zastanowić się czy warto oszczędzać na remoncie i przez następne kilka lat patrzeć na coś co nie do końca nam się podoba, czy może jednak poświęcić większą część oszczędności i pozwolić sobie na stworzenie wymarzonego domu. Należy pamiętać o tym, aby przed początkiem remontu wybrać także meble, które później znajdą się w pomieszczeniu, ponieważ lepiej zrobić to na początku niż po skończonym remoncie szukać mebli, które będą odpowiednio wkomponowane.

Wybór odpowiednich podłóg

Podobnie jak z każdym innym elementem wykończeniowym tak i z podłogami mamy ogromny wybór. Najpopularniejszym rodzajem podłóg w pokojach w dalszym ciągu są panele i podłogi drewniane. Panele wybierane są ze względu na cenę i fakt, że panele obecnie dostępne w sklepach do złudzenia potrafią przypominać drogie, drewniane podłogi. W łazienkach większość ludzi decyduje się na płytki. Tutaj nasz wybór „ogranicza się” do tysięcy wzorów i rozmiarów. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na posadzki epoksydowe i poliuretanowe. Posadzki epoksydowe znakomicie nadają się na taras, do garażu, czy np. na korytarz. Są one bardzo odporne na uszkodzenia i zapewniają estetyczny wygląd.

posadzki epoksydoweWygoda

Ocieplający się klimat to nie temat dotyczący wyłącznie mediów, ale także przekłada się to na temperatury panujące w naszym kraju. Latem temperatury utrzymują się na wysokim poziomie, co przekłada się na komfort w mieszkaniu. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na instalowanie klimatyzacji w domu, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do pracy lub po prostu do odpoczynku. Warto zadbać o wygodę a nie tylko wizualne walory wykończenia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *