Warianty kolorystyczne ogrodzenia betonowego

Nowoczesne ogrodzenia betonowe to częsty widok. Beton jest odporny, stosunkowo niedrogi, ponadto zapewnia dobrą ochronę przed spojrzeniami ciekawskich intruzów. Nic dziwnego, że betonowe ogrodzenia znalazły szerokie zastosowanie jako ogrodzenia obiektów o charakterze przemysłowym. Oprócz takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w celu ogrodzenia prywatnych posesji w tym domów jednorodzinnych. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w dzisiejszych czasach beton nie musi być nudny – rynek udostępnia wiele wzorów betonowych ogrodzeń, których stylizacja potrafi być nad wyraz bogata i interesująca. Decydując się na ogrodzenie z betonu, warto też dobrać zgodny z naszym gustem i pasujący do otoczenia kolor.

 

Jak zaaranżować ogrodzenie z betonu?

Aby właściwie dobrać kolor na jaki zostanie pomalowane ogrodzenie, należy zastanowić się nad tym, jakie oczekiwania przed nim stawiamy oraz wziąć pod uwagę kolory otoczenia, tak aby ostateczny efekt skutecznie komponował się zarówno z elewacją domu jak i z tym, co znajduje się wokół. Należy pamiętać o tym, że ogrodzenie – zwłaszcza wzniesione wokół prywatnej posesji – powinno mieć nie tylko walory ochronne, lecz również dekoracyjne – jeśli ktoś zawita do nas po raz pierwszy, to właśnie ono będzie kreować pierwsze wrażenie.

 

Popularne kolory ogrodzeń betonowych.

 

  • Szarości odnajdą się w wielu przypadkach, zwłaszcza jako ogrodzenia nowoczesnych domów zwieńczonych grafitowym dachem. Istotna jest z pozoru prozaiczna świadomość, że szarość szarości nierówna – dlatego warto poświęcić nieco czasu na dobranie odpowiedniego jej odcienia. Wszystkie szarości prezentują się estetycznie i schludnie, zwłaszcza w otoczeniu miejskim. Jasna szarość wytworzy bardziej neutralne i optymistyczne wrażenie, z kolei grafit będzie dobrze współgrał z roślinnością, będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących podkreślić obronność swej posesji.


  • Kolor zielony również cieszy się sporą popularnością, dotyczy to w szczególności odcienia oliwkowego, który jest odpowiednio stonowany, dzięki czemu bez problemu wpasowuje się w aranżacje osadzone w roślinnym otoczeniu. Jeśli elewacja domu ma kolor beżowy, całość sprawi tym bardziej naturalne wrażenie.


  • Biel to klasyczne rozwiązanie, podobnie jak ma to miejsce w odniesieniu do elewacji budynku, jednak sprawdzi się również w innych sytuacjach, także w wypadku domów w bardziej nowoczesnym stylu – w tym ostatnim wypadku lepiej dobrać prosty wzór ogrodzenia, tak aby pasował do ascetycznych form architektury współczesnej.


  • Czerń to odważne rozwiązanie. Jej przeciwnicy uważają, że jest to barwa pesymistyczna i przytłaczająca. Z drugiej strony czarne, masywne ogrodzenie z betonu potrafi zaprezentować się elegancko i majestatycznie, a przy tym odrobinę tajemniczo i nieprzystępnie, ponadto podobnie jak grafit stanowi znakomite tło dla roślinności.


  • Kolor piaskowy wygląda interesująco, choć zarówno w otoczeniu miejskim jak i w otoczeniu zieleni będzie się wyraźnie odcinał. Jeśli jednak właśnie to jest naszym celem, walory estetyczne takiego koloru są niewątpliwe, ponadto jest to barwa stonowana i pomimo, że zwykle odcina się od otoczenia to zarazem się z nim nie gryzie.

 

Podsumowanie.

Jak każde rozwiązanie, ogrodzenie betonowe ma zarówno wady jak i zalety. Malkontenci zarzucają mu ciężki, nieco toporny wygląd, jednak wiele osób poczytuje to za zaletę – masywna struktura ogrodzenia nadaje mu większe walory obronne z korzyścią dla poczucia bezpieczeństwa.

Więcej dowiesz się z https://www.rafil.pl/na-jaki-kolor-pomalowac-ogrodzenie-betonowe-najlepsze-inspiracje/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *