Maszynowe szlifowanie – jak zacząć?

mechaniczne szlifowanie gładzi jak zacząć

Ręczne szlifowanie jest czasochłonne i wymaga dużego nakładu pracy, przez co sprawdza się tylko przy mniejszych powierzchniach. Jeżeli więc chcemy szlifować ściany w większym pomieszczeniu, lepiej postawić na maszynowe szlifowanie ścian. Jak się do tego zabrać? Oto krótki poradnik.

Krok 1 – Przygotuj powierzchnię   Gładź, którą chcemy szlifować, musi być sucha i równo położona. Dopiero wtedy możemy zabrać się do pracy. Zanim więc przystąpimy do maszynowego szlifowania gładzi, upewnijmy się, że przygotowana przez nas powierzchnia jest gotowa do tego, aby wykonywać przy niej prace. Nowoczesne mechaniczne szlifierki mają możliwość odsysania resztek pyłu, jeżeli jakieś pozostaną na gładzi, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

Krok 2 – Przygotuj sprzęt

  Szlifierka elektryczna to sprzęt, którego nie znajdziemy w każdym domu. Jeżeli nie jesteśmy zawodowcami, szlifierki wraz z odkurzaczem nie musimy kupować, możemy ją wypożyczyć za niewielkie pieniądze. Dzięki temu ułatwimy sobie pracę, bez konieczności wydawania środków na sprzęt, którego nie będziemy używać regularnie.

Krok 3 – Dobierz materiał ścierny

W przypadku szlifowania maszynowego gładzi, tak samo, jak w przypadku szlifowania ręcznego, wykorzystać możemy papier ścierny lub specjalną siatkę. Produkty te dostępne są w postaci krążków, które zamontować możemy bezpośrednio na „żyrafie” szlifierki. Podczas zakupu materiału ściernego zwróćmy uwagę na ilość otworów do odsysania pyłu na tarczy ściernej oraz jej rozmiar, ponieważ musi być dostosowany do naszego sprzętu.
Ważny jest również dobór granulacji materiału ściernego. Im wyższa granulacja, tym materiał ścierny jest drobniejszy. Na początku szlifowania warto rozpocząć od granulacji 100, stopniowo przechodząc na wyższe wartości.

Krok 4 – Szlifowanie

Kiedy już wszystko mamy przygotowane, przechodzimy do pracy. Szlifowanie maszynowe gładzi rozpoczynamy od sufitów oraz miejsc trudno dostępnych. Dla lepszej widoczności miejsc, które wymagają poprawek, najlepiej rozpocząć szlifowanie od okna i kierować się w stronę drzwi. Pracę wykonujmy przy jak najlepszym, najlepiej równomiernym oświetleniu, dla łatwiejszego dostrzeżenia miejsc, które wymagają ponownego szlifowania.
Szlifowania maszynowe ścian, tak samo, jak ręczne, powinno być wykonywane dokładnie i z odpowiednią dawką cierpliwości. Specjalny sprzęt pozwoli nam działać szybciej, jednak w dalszym ciągu musimy zwracać uwagę na każdą część szlifowanej powierzchni.
 
Szlifowanie maszynowe pozwoli nam zaoszczędzić czas, a przystąpienie do niego nie jest niczym skomplikowanym, jeżeli tylko przygotujemy wszystko, co zostało opisane w tym artykule. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Acrylputz: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/maszynowe-szlifowanie-gladzi-krok-po-kroku

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

More Posts

Jakub Jabłoński

Student III roku kierunku Budownictwo na PŁ. Uwielbia chińską kuchnię oraz nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu architektury. Po zakończeniu studiów z pewnością wyruszy na wycieczkę dookoła świata zanim weźmie udział w procesie rekrutacyjnym do jednych z największych firm w Polsce.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *